پیرمرد ژاپنی به قله اورست صعود می کند.

کوهنورد هفتاد و پنج ساله ژاپنی بهار امسال با صعود به قله اورست ، بلندترین قله جهان ، نام خود را به عنوان پیرترین صعود کننده به بام دنیا ثبت می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو یوئیشیرو میورا Yuichiro Miura یک بار نیز در سال دو هزار و سه در سن هفتاد سالگی به قله اورست که با هشت هزار و هشت صد و چهل و هشت متر ارتفاع بین نپال و تبت واقع شده است صعود کرده است. این پیرمرد ژاپنی در ان سال به عنوان پیرترین صعود کننده به اورست شناخته شد اما پس از ان یک ژاپنی دیگر در سن هفتاد و یک سالگی به این قله صعود کرد و رکورد پیرترین صعود کننده در حال حاضر در اختیار وی است.

میورا در سال های دو هزار و شش و دو هزار و هفت دو بار تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت .وی در تاریخ بیستم مارس از ژاپن به هیمالیا می رود و صعود وی احتمالا دو ماه طول خواهد کشید . وی شانزدهم ماه مه در بالای اورست خواهد بود . قرار است در این صعود یک بلد کوه تبتی وی را همراهی کند.

آژانس مسئول این صعود اعلام کرد این برنامه با توجه به بیماری قلبی و کهولت سن تنها برای این پیرمرد ژاپنی اهمیت ندارد بلکه در حقیقت پیامی بر ضد پیری و تاکید بر توانایی های بشر است.

دو پزشک قلب مستقر در پایگاه در دامنه کوه وضعیت قلب این کوه نورد را بررسی می کنند و قرار است پس از ان گزارشی درباره میزان تاثیر ارتفاع زیاد بر عملکرد قلب و سیستم عصبی افراد مسن منتشر کنند.

منبع: واحد مرکزی خبر

/ 2 نظر / 22 بازدید
آموزشگاه کوهنوردی فلات قاره قزوین

سلام حمید جان شما می تونید در برنامه های ما شرکت کنید حتی در دوره های آموزشی با توجه به اینکه آموزشگاه ما دوره های آموزشی زیادی رو برگزار کرده شرکت کننده های زیادی از جاهای مختلف مخصوصا تهران در اون شرکت میکننن و شما هم که علاقه مند هستی می تونی شرکت کنی برنامه خودتو انتخاب کن و بعد بهم بگو موفق باشی

محسن

گزارش برنامه برفخانه http://kolaheh.persianblog.ir/post/154