کوه نورد


خاطرات کوه نوردی حمید شریعتی

زرین کوه (18 مرداد 1387)

 

مسیر برگشت از قلۀ زرین کوه

 

 

   + - ٩:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٥/٢٤

اسامی پذیرفته شدگان دومین اردوی تیم ملی امید هیمالیانوردی

فدراسیون کوه نوردی جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه ای مورخ ٢٢/۵/١٣٨٧ اسامی ١٨ نفر از کسانی که در اولین اردوی تیم ملی امید هیمالیانوردی امتیاز لازم را جهت شرکت در دومین اردو را که در خلنو برگزار می شود، اعلام کرد:

  ادامه مطلب  
   + - ۸:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٥/٢۳

اولین اردوی تیم ملی امید هیمالیانوردی

تاریخ اجرای اردو: 9 تا 11 1387

مربیان: آقایان بهنام جداییان و حسین امانی

مکان: پناهگاه پلنگچال

صبح روز چهارشنبه 9 مرداد، بعد از اینکه کوله را به طور کامل بستم، راهی پناهگاه پلنگچال شدم. با کمی تأخیر حدود ساعت 11:15َ به پناهگاه رسیدم. فرم مربوط به ثبت نام را پر کرده، همراه مدارک تحویل دادم.

طبق معمول بعد از بررسی کولۀ تک تک افراد شرکت کننده که به 64 نفر می رسیدند و خوردن نهار و استراحت و نماز، رأس ساعت 3 بعد از ظهر حرکت کردیم. ابتدای مسیر و در سمت شرقی پناهگاه دست به سنگ کوچکی داشت که به علّت تعدّد افراد باعث ایجاد فاصله در ستون تیم شد. هوای گرم تابستانی که به نسبت شهر و به علت وزش بادهای ملایم، خنک تر به نظر می رسید؛ مخصوصاً در دره ای که بعد از گذر از دست به سنگهابود باعث شروع خوبی شده بود. البته در ابتدا اغلب افراد من جمله خود من تحت تأثیر جو رقابتی اردو قرار گرفته بودند که باعث ناراحتی بود. بعد از گذر از عرض دره از یک شیب نسبتاً تند به سمت شمال و شمال شرقی حرکت کردیم.

ساعتی بعد از اردو احساس کردم سرعت بیشتر شده و لیکن در صف طویلی از کوهنوردان به خوبی قابل حس نبود تا اینکه فاصلۀ نفرات اول به طور مشخص این تغییر را نشان داد.

به علّت اینکه شب برنامه برای تهیۀ وسایل لازم، مجبور بودم تا صبح بیدار بمانم خستگی خیلی زود به سراغم آمد. البته ناگفته نماند این شب بیداری فقط و فقط به خاطر پیگیری کارهای اداری تست کوپر تا عصر روز قبل از برنامه بود و اجازه پیدا نکرده بودم به کوله چینی حتی فکر کنم. درهر حال به خاطر عشق و علاقۀ زیاد به هر قیمتی در این برنامه شرکت کردم.

  ادامه مطلب  
   + - ٩:٠٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٥/۱٧

گزارش تصویری صعود قله دماوند (27 و 28 تیرماه سال 1387)

عصر روز پنج شنبه، 27 مرداد: گوسفند سرای احسانی

اگر خوب توجه کنید بنده شدم صندلی آقا مجتبی!! رو عکس کلیک کنید تا بزرگترش رو ببینید چشمک

زیباست ... !

  ادامه مطلب  
   + - ۸:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٥/۱٧

دماوند 27 تیر 1387

از پارسال که درست شب صعود به دماوند، به علت یه سری مشکلات شخصی نرفتم و ساگرد تولدم کوفتم شد ناراحت عقده به دلم موند تا امسال خدا رو شکر موفق شدم جشن صعودم رو روز قبل از تولدم بگیرم لبخند

   + - ٥:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٥/٧