کوه نورد


خاطرات کوه نوردی حمید شریعتی

دارآباد (29/1/137)

قرار بود روز پنجشنبه  با بچه های دانشگاه به سرپرستی مسئول حج عمره دانشجوی که قبلاْ در تربیت بدنی کار می کرده بریم دارآباد. ولی شب دیر یادم و افتاد از زمان حرکتشون مطلع نشدم. به امید اینکه شاید ببینمشون تنها رفتم ولی از یه مسیر جدید که خیال می کردم اونها هم از اونجا رفته باشند. یه جایی که به عنوان چشمه شناخته می شد و در اوایل مسیر قرار داشت و از مسیر اصلی به اونجا پاکوب داشت. پر از دار و درخت و بود و با هوای بهاری که وجود داشت احساس خوبی به آدم دست می داد. انتظار داشتم بالاخره دوستانم رو ببینم اما حتی بعد از صعود قله از شیب تندی که از چشمه به سمت اولین پرچم می رفت تنها دو سه نفر متفرقه دیده می شدند. من هم که انتظار یه دسته آدم داشتم تصمیم گرفتم تنها برم قله و برگردم.
در بین راه برگشت با میزبانی آقای عبدالله عبدالصمدی روبرو شدم که بسیار صمیمی و مهربان بودند و واقعا مثل پدرم باهاش راحت بود. دو تن از دوستان ایشان نیز به نام های آقای آبادی خواه و احمد آقا که به مهندس معروف بودند روی سینه کش های منتهی به خط الراس قارچ و والک می چیدند که بقیه راه رو نیز چهار نفری برگشتیم که واقعا خوش گذشت و اصلا انتظار این همه صفا و صمیمیت رو از آدم هایی که سه برابر من سن داشتند نمی رفت. به هر حال تصمیم گرفتم فردا با گروه خانه که ایشان عضوش بودند به دماوند بریم و یاد جلال راووکی رو زنده کنیم.
درضمن هفته پیش هم با خاله ام رفتیم توچال که چون ناموفق بود خجالت کشیدم گزارشی بدم
ولی در راه برگشت با بچه های کوهنوردان آزاد آشنا شدیم که از آقای کریمی خیلی چیزها یاد گرفتم. بیشتر در مورد گیاهان کوهی مثل ریواس، کاکوتی، ترشک و ... که در فرصت مناسب مطالبی هم در این باره خوام نوشت.

عکس هایی هم در این دو برنامه انداختم که تو پست های بعدی می ذارم.

 

 

   + - ۳:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱/٢٩

Natalija Gros has redpointed Histerija, an 8c+ (5.14c) route at Misja Pec in Slo

  جشن صعود ناتالیا گروس
Natalija Gros celebrates redpointing Histerija (5.14c) at Misja Pec, Slovenia. Courtesy of Natalijagros.si.

 The 23-year-old Slovenian woman began working on the route late last fall but had to stop for winter; she returned to the climb at the beginning of March. Intensive training for the upcoming competition season likely slowed her progress on the outdoor route, but after two days of rest she sent on her second try on March 26. 

Gros redpointed her first 5.14 in 2005 and did a 5.14b in 2006, also at Misja Pec, Slovenia’s premier limestone crag. She was ranked third in the world last year in international bouldering competition, and ranked fourth in lead climbing, a combination that made here the most successful all-around competition climber in 2007. 

Date of Ascent: March 26, 2008 

Sources: 8a.nu, Natalijagros.si, Ifsc-climbing.org

   + - ٢:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱/۱۱

ناپدید شدن یکی از کوه نوردان شمیرانات

جمعه ۲۳ اسفند۱۳۸۶ُ بعد از اینکه پدر حمید رضا براتچی از کوه نوردان گروه کوه نوردی همت شمیران، با مسئولین این گروه تماس گرفت و از دیر کردن پسرش برای صعود یک روزه به سرکچال خبر داد، عملیات امداد نجات آغاز شد.

  ادامه مطلب  
   + - ۱:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱/۱۱

جنگل (4 تا 6 فروردین 1387)

جنگل های کجور

تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای اجرای برنامه های چند روزه برای تمام کوه نوردان ایرانی می باشد تا با تجاربی که از قبل داشته اند از طبیعت لذت ببرند و اغلب، دیگران را نیز بهره مند کنند.جاده چالوس - سیاه بیشه، استراحت برای صرف صبحانه

گروه کوه نوردی پارس شمیران نیز این فرصت را غنیمت شمرده و در دامن طبیعت بکر و زیبای شمال کشور، بیشتر با هدف گشت و گذار در جنگل و آشنایی بیشتر با جنگل نوردی، منطقه کجور را انتخاب کرد.

در جاده چالوس بعد از سیاه بیشه، حدود 2 ساعت جاده ای در سمت راست، ما را به سمت روستای لاشک، قبل از جنگل های کُجور، می رساند. علاوه بر زیبایی های جاده چالوس، مناظر اطراف به خصوص ارتفاعات در هوایی لطیف لذت آن را دو چندان می کرد. و نکته ای که خیلی بیشتر قابل توجه بود، در دید بودن رشته کوه های تخت سلیمان در سمت شمال غربی ما بود که خاطرات فراموش نشدنی سرچال و علم چال و علم کوه و ... را به یاد می آورد.

روستای لاشک - شهرک، مهمان آقای کیا به صرف نیمرو و چای

سرپرست تیم، جناب آقای امیر کیا، که به نوعی از محلی های روستا محسوب می شوند در طی راه با توجه به وجود حیواناتی همچون خرس، گوزن و گراز، توضیحات لازم را در مورد نکاتی که در جنگل باید رعایت کنیم و همچنین اطلاعاتی از جغرافیا و دیگر چیزهای مورد نیاز می دادند.

اکثر روستاهای آن منطقه ییلاقی محسوب می شوند و اکثراً با سرد شدن هوا به چالوس و نوشهر و ... می روند.

  ادامه مطلب  
   + - ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۱/٧